Çin Sinema Salonlarını Tekrar Açmaya Hazırlanıyor

Çin Sinema Salonlarını Tekrar Açmaya Hazırlanıyor 12 Haziran 2020

Çin Ulusal Film Yönetimi, yetkililerin sinema salonlarının tekrar açılması ile ilgili hazırlıklara başladığını açıkladı. Çin Ulusal Film Yönetimi geçtiğimiz günlerde film seçkileri, organizasyon ve seans saatleri ile ilgili çalışmaların başladığını açıkladı. Sinema salonlarını tekrar açmaya hazırlanan Çin Ulusal Film Yönetimi, vizyon tarihlerinin tam koordine şekilde ülke genelinde aynı anda ya...

Çin Ulusal Film Yönetimi, yetkililerin sinema salonlarının tekrar açılması ile ilgili hazırlıklara başladığını açıkladı.

Çin Ulusal Film Yönetimi geçtiğimiz günlerde film seçkileri, organizasyon ve seans saatleri ile ilgili çalışmaların başladığını açıkladı. Sinema salonlarını tekrar açmaya hazırlanan Çin Ulusal Film Yönetimi, vizyon tarihlerinin tam koordine şekilde ülke genelinde aynı anda yapılacağını bildirdi.

Koronavirüs sebebiyle belirli önlemler alan Çin Hükümeti, ikinci dalga riskinden dolayı sinema salonlarını açma kararından geçtiğimiz ay vazgeçmişti. Ülkede yapılan virüs testleri ve sağlık kontrolleri sayesinde Çin’de yakın zamanda sinema salonları tekrar hizmet vermeye başlayacak.

Sinema salonlarının tekrar açılması sonrası gösterime girecek ilk film “Interstellar” olacak. Çin’deki sinema otoriteleri tekrar açılma ve test aşaması için görsel efektler bakımından zengin ve geçmişte gişe başarısı yüksek filmlerin olduğu bir listeden filmleri seçecek. Bu filmlerden en kuvvetli aday ise “Interstellar”.

Çin Ocak 2020 tarihinde neredeyse bütün sinema salonlarını kapattı. Analizlere göre 2000’den fazla sinema salonu salgının ilk iki ayında kapatıldı. Geriye kalan sinema salonları ise devam eden aylarda hizmetlerini durdurdu.

Sinema salonlarının tekrar açılması için yerel yetkililerden teker teker haber alan ve durum değerlendirmesi yapan Çin Ulusal Film Yönetimi önümüzdeki günlerde açılış için tam tarih verecek.

  • Beğen
    0
300x250 Reklam Alani
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha