Ari Aster’dan Yeni Proje

Ari Aster’dan Yeni Proje 12 Haziran 2020

“Midsommar” filminin yönetmeni Ari Aster yeni çekeceği film ile ilgili konuştu. Son zamanların en başarılı yönetmenlerinden olan Ari Aster, yeteneğini “Hereditary” ve “Midsommar” yapımları ile kanıtladı. Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada yeni filminin taslaklarını bitirdiğini ve bu filmin dört saat uzunluğunda bir “kabus-komedisi” olacağını duyurdu. Filmin ana hatlarının bittiğini ve k...

“Midsommar” filminin yönetmeni Ari Aster yeni çekeceği film ile ilgili konuştu.

Son zamanların en başarılı yönetmenlerinden olan Ari Aster, yeteneğini “Hereditary” ve “Midsommar” yapımları ile kanıtladı. Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada yeni filminin taslaklarını bitirdiğini ve bu filmin dört saat uzunluğunda bir “kabus-komedisi” olacağını duyurdu. Filmin ana hatlarının bittiğini ve konusundan ziyade süresinden emin olduğunu söyleyen Aster, “Midsommar” filminin yönetmen özel versiyonunda filmi nerdeyse 3 saate yaklaştırmıştı. Kısa filmlerinden itibaren filmlerinde yaratıcı bir özgürlük içinde olan Aster’in yeni filminin süresinin bu kadar uzun olması süpriz değil diyebiliriz.

“Midsommar”da izlediği korkunç mizahın temelini oluşturan ve pagan ölüm kültlerinden türeyen “kabus-komedisi” adeta yönetmenin imzası niteliğinde. “Hereditary”de ise mizahtan ziyade umutsuzluk yaratan bir korku atmosferi ile karşımıza çıkan Aster, filmde istediği duyguyu verebilmek için sınırlarda dolaşmaktan çekinmediğini gösterdi.

Yeni filminin referansları geçmiş filmleri olduğunu düşünürsek izleyicileri dolu dolu 4 saat bekliyor gibi görünüyor.

  • Beğen
    0
300x250 Reklam Alani
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha